Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Projekt „GLOBAL CITIZEN” – marzec 2014

Utworzono: środa, 19, marzec 2014

Motto: Our hands, our world. The world belongs to you so how will you shape it?

Od 3 do 9 marca mieliśmy, już po raz kolejny, przyjemność gościć wolontariuszy Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC  w ramach projektu GLOBAL CITIZEN

W tym roku były to dwie studentki: 23- letnia  Anastasia Serpi z Grecji i  25-letnia Samin Ghafari z Iranu. Niestety trzeci wolontariusz z Wietnamu nie dotarł do Polski na czas z przyczyn organizacyjnych.

Przez cały tydzień uczniowie wszystkich klas II LO uczestniczyli w  3-godzinnych warsztatach prowadzonych przez  wolontariuszki.  Zajęcia prowadzone w formie wykładów, konwersacji i zabaw integracyjnych w języku angielskim miały na celu przybliżenie naszym uczniom kultury, zabytków i atrakcji turystycznych Grecji i Iranu, a także promowanie tolerancji i wrażliwości kulturowej, oraz przełamywanie barier językowych.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne ale też  uświadomić sobie, że pomimo różnic kulturowych i światopoglądowych, ludzie pochodzący z odległych zakątków świata mają ze sobą wiele wspólnego. Budowanie naszego świata powinno opierać się na koncentrowaniu się na tym, co nas łączy, a nie dzieli- to jedno z przewodnich haseł tegorocznej edycji. Odnosząc się do swojej działalności w AIESEC, Anastasia powiedziała też coś bardzo ważnego. Nie musimy być liderami na miarę takich postaci jak Mahatma Gandhi czy John Kennedy, ale powinniśmy się starać być liderami w swoim własnym życiu.

Oprócz poważnych elementów odnoszących się do praw człowieka i funkcjonowania  organizacji AIESEC , było też wiele zabawnych momentów. Do takich należała nauka greckiego tańca Sirtaki – potocznie zwanego  Zorbą i arabskiego tańca brzucha.  Nasi uczniowie nie pozostali dłużni i grupa chłopców z klasy I MI zaprezentowała swoją wersję Zorby, wzbudzając aplauz u Greczynki. Natomiast uczniowie klasy III BCH ( La Biochem) podbili serca wolontariuszek, ucząc je tańca w rytmach latynoskich .

Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentkami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję  do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania  międzynarodowych kontaktów. 

 • IMG_5385
 • IMG_5415
 • IMG_5440
 • IMG_5460
 • IMG_5461
 • IMG_5474
 • IMG_5491
 • IMG_5495
 • IMG_5515
 • IMG_5525-SMILE
 • IMG_5533
 • IMG_5551
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Projekt „GLOBAL CITIZEN” – marzec 2014. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry