Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna

Utworzono: środa, 21, październik 2015

Dnia 21 października 2015 w jaworznickich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. Kandydatami w tych wyborach w naszej szkole byli : Karolina Apostel z kl. III MG/BCH, Natan Bolek z kl. II B/D, Karol Hałczyński z kl. IA, Pola Hulbój z kl. I C, Jakub Materla z kl. I B, Kamil Nowak z kl. III MG/BCH i Maciej Stochel z kl. I B. Dwóch kandydatów z największą liczbą głosów, otrzyma mandaty radnych.

W naszej szkole organizacją wyborów zajęła się, powołana przez Miejską Komisję  - Szkolna Komisja Wyborcza
w składzie : Pani Magdalena Paluch – przewodnicząca, Piotr Szuster – zastępca przewodniczącego, Alicja Płatek, Karolina Kałuża, Anna Ciołczyk, Anna Tyrawska  i Pan Maciej Czerwiński. W wyborach wzięło udział  188 uczniów naszej szkoły z 222 uprawnionych do głosowania. Frekwencja  wyniosła 84,6 %  .  Oddano 188 ważne głosy.
Na poszczególnych kandydatów oddano następujące liczby głosów:

Karolina Apostel – 45 głosów,
Natan Bolek – 43 głosy,
Karol Hałczyński – 37 głosów,
Pola Hulbój – 80 głosów,
Jakub Materla – 91 głosów,
Kamil Nowak – 55 głosów,
Maciej Stochel – 21 głosów.

Ostateczne wyniki ogłasza Miejska Komisja Wyborcza w terminie 10 dni od daty wyborów.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. All rights reserved